REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
inwestycja
Pokaż inwestycję
Piastowska 40
Wrocław, Śródmieście, Piastowska 40
[Wrocław] Kolejne regiony przyłączają się do wrocławskiego programu wsparcia biznesuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kolejne regiony przyłączają się do wrocławskiego programu wsparcia biznesu
Sześć województw i sześć polskich miast dołączyło do wymyślonego we Wrocławiu programu Polski Czempi...
Dekpol Budownictwo realizuje III etap 7R Parku Lublin Eastartykuł
Pokaż artykuł
Dekpol Budownictwo realizuje III etap 7R Parku Lublin East
Dekpol Budownictwo realizuje trzeci etap 7R Parku Lublin East. Projekt obejmuje budowę nowoczesnej hali, dwukondygnacyjnego budynku biurowego wraz z infrastrukturą techniczną oraz portiernią. Całkowita powierzchnia inwestycji wyniesie ponad 57 100 metrów kwadratowych.
Magazyny to strategia w działaniu. Standardowe hale tracą znaczenie [KOMENTARZ EKSPERCKI]artykuł
Pokaż artykuł
Magazyny to strategia w działaniu. Standardowe hale tracą znaczenie [KOMENTARZ EKSPERCKI]
Najemcy oczekują dziś powierzchni dopasowanych do prowadzonych procesów, które można skalować wraz z rozwojem działalności i wyposażać w automatyzację odpowiadającą na braki kadrowe. Niezmiennie kluczowe pozostają koszty – wysokość czynszu i przewidywalność opłat eksploatacyjnych – mówi Jakub Kurek, dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.
Kolejna firma przedłużyła najem w Prologis Park Błonieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna firma przedłużyła najem w Prologis Park Błonie
Kolejna firma przedłużyła najem w Prologis Park Błonie pod Warszawą. Tym razem jest to spółka DTW, działająca w sektorze logistyki i dystrybucji. Nowa umowa, zawarta w modelu Clear Lease®, to kolejny etap współpracy trwającej od 2015 roku i symboliczne podsumowanie dekady obecności DTW w jednej z kluczowych lokalizacji Prologis w aglomeracji warszawskiej. Spółka wynajmuje łącznie 10 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowej.
Kolejna polska firma inwestuje w Małopolsce dzięki zwolnieniu podatkowemuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w Małopolsce dzięki zwolnieniu podatkowemu
Kolejna małopolska firma z sektora MŚP stawia na rozwój. Spółka FEMET, specjalizująca się w precyzyjnej obróbce metali i zaawansowanych usługach spawalniczych, otrzymała decyzję o wsparciu od Krakowskiego Parku Technologicznego. Inwestycja w gminie Gdów to kolejny dowód na to, że program Polska Strefa Inwestycji skutecznie wspiera lokalny przemysł.
[Wrocław] Kolejny biurowiec stanie w Promenadach Wrocławskich [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kolejny biurowiec stanie w Promenadach Wrocławskich [WIZUALIZACJE]
Zita - tak będzie nazywał się drugi po Epsilonie biurowiec, który powstanie w ramach Promenad Wrocła...
Wrocław: Samorząd województwa ogłosił przetarg na budowę nowego szpitala za 560 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Samorząd województwa ogłosił przetarg na budowę nowego szpitala za 560 mln zł
Samorząd województwa dolnośląskiego ogłosił przetarg na budowę nowego szpitala o profilu onkologiczn...
Unijne cuda w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Unijne cuda w województwie śląskim
Organizowany od pięciu lat przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego konkurs ,,Polska Pięknieje - 7 c...
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. System jest już w pełni operacyjny i generuje założone oszczędności energetyczne. Obecnie przechodzi końcowe pomiary gwarancyjne. Ta innowacyjna technologia przyczynia się do znacznej redukcji emisji CO2 i poprawy efektywności energetycznej w procesie wytapiania surówki.
Bieńkowska: W przyszłym roku więcej pieniędzy na innowacje, mniej na drogiartykuł
Pokaż artykuł
Bieńkowska: W przyszłym roku więcej pieniędzy na innowacje, mniej na drogi
Dlatego trzeba go jak najlepiej wykorzystać. W nowej perspektywie finansowej z pewnością będzie mnie...
[Polska] PLGBC dołączyło do Inicjatywy Efektywna Polska!artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] PLGBC dołączyło do Inicjatywy Efektywna Polska!
W Polsce mamy do czynienia z dwoma problemami, które dotychczas były zaniedbane, a których rozwiązan...
Prędkość i zabójcza precyzja! W Polsce produkowane będą kluczowe podzespoły supernowoczesnych pocisków  artykuł
Pokaż artykuł
Prędkość i zabójcza precyzja! W Polsce produkowane będą kluczowe podzespoły supernowoczesnych pocisków
1 kwietnia 2026 roku w MESKO S.A. w Skarżysku – Kamiennej, spółce wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, została podpisana umowa inwestycyjna pn. ”Ustanowienie zdolności produkcyjnych silnika rakietowego oraz głowicy fragmentującej”.
FM Logistic we wrześniu uruchomił nowe hale w Będzinie i Wiskitkachartykuł
Pokaż artykuł
FM Logistic we wrześniu uruchomił nowe hale w Będzinie i Wiskitkach
FM Logistic we wrześniu uruchomił nowe hale w obiektach w Będzinie i Wiskitkach. Tym samym przekroczył liczbę miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Strategiczna inwestycja w Wiskitkach zlokalizowana pomiędzy Warszawą a Łodzią, zyskała dwie nowe hale oraz przylegające do nich nowoczesne biura. Z kolei platforma logistyczna w Będzinie dysponująca certyfikatem LEED® SILVER dzięki uruchomieniu nowej hali powiększyła się o kolejne 11 tys. mkw.
WPIP rozbudowało park logistyczny RSP Dąbrówka pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
WPIP rozbudowało park logistyczny RSP Dąbrówka pod Poznaniem
Park logistyczny należący do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Dąbrówka jest zlokalizowany przy ul. Polnej, na zachód od Poznania, w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2. W ramach rozbudowy kompleksu powstała czteromodułowa hala magazynowo-produkcyjna o powierzchni 5,7 tys. mkw. oraz dwukondygnacyjny biurowiec (520 mkw.).
Duży producent i dystrybutor części samochodowych najemcą parku Logicor Annopolartykuł
Pokaż artykuł
Duży producent i dystrybutor części samochodowych najemcą parku Logicor Annopol
Logicor, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, popisał z firmą Denckermann umowę najmu 16,370 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku Logicor Annopol. To największa w tym roku transakcja na polskim rynku miejskich nieruchomości logistycznych.
Gigant biotechnologiczny stawia na Kraków. Rozbuduje centrum badawczo-rozwojoweartykuł
Pokaż artykuł
Gigant biotechnologiczny stawia na Kraków. Rozbuduje centrum badawczo-rozwojowe
Kolejna duża, znana firma stawia na stolicę Małopolski. Tym razem jest to polska Selvita S.A., jedna z największych firm biotechnologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, z siedzibą w Krakowie i notowana na warszawskiej giełdzie. Planuje obok swojej siedziby w Dębnikach, przy ul. Podole 79 budowę nowego obiektu - centrum badawczo-rozwojowego, który ma znacząco zwiększyć potencjał naukowy i operacyjny Selvity.
Nowy, duży najemca w kompleksie magazynowym Logicor w Mszczonowieartykuł
Pokaż artykuł
Nowy, duży najemca w kompleksie magazynowym Logicor w Mszczonowie
Firma Ekonip Logistics, specjalizująca się w obsłudze logistycznej materiałów niebezpiecznych, zdecydowała się na wynajem 9200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Logicor w Mszczonowie. Najemcę w transakcji reprezentowała firma AXI IMMO.
Rusza modernizacja lobby jednego z najbardziej prestiżowych biurowców w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Rusza modernizacja lobby jednego z najbardziej prestiżowych biurowców w Warszawie
W warszawskim Rondo 1 rozpoczyna się modernizacja lobby – przestrzeni, która w biurowcach klasy premium pełni dziś kluczową rolę. Decyzja o remoncie wpisuje się w wyraźny trend na rynku: właściciele i zarządcy coraz częściej inwestują w odświeżanie istniejących obiektów, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom najemców i pracowników.
W Łodzi powstanie nowoczesne centrum serwisowe śmigłowców warte setki milionów dolarów [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstanie nowoczesne centrum serwisowe śmigłowców warte setki milionów dolarów [FILM]
Offset 96 śmigłowców Apache - twarde decyzje w interesie Polski. „Cieszę się, że wszyscy zaczynają rozumieć, że Polska jest partnerem lojalnym, odpowiedzialnym, ale też wymagającym” - powiedział Premier Donald Tusk podczas uroczystości podpisania umów offsetowych między Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 1 a Lockheed Martin. Dzięki inwestycji w śmigłowce AH-64E Apache Guardian Polska stanie się drugim po USA krajem z największą liczbą tych maszyn, a w Łodzi powstanie dla nich nowoczesne centrum serwisowe warte setki milionów dolarów. Kontrakt jest efektem twardych negocjacji prowadzonych przez rząd w interesie bezpieczeństwa kraju i konsekwentnego wzmacniania zdolności obronnych państwa przy poszanowaniu zobowiązań wobec sojuszników.
REKLAMA